Arkusz przebiegu egzaminu


 

Ten dokument otrzymasz po egzaminie praktycznym, niezależnie od jego wyniku. Jak egzaminator wypełnia arkusz przebiegu egzaminu?

Arkusz przebiegu części praktycznej egzaminu na prawo jazdy, określa „rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach”.

Egzaminator w trakcie Twojego egzaminu wypełnia pola w arkuszu.

Prawidłowe wykonanie zadania zaznaczane jest w polu „P-poz”, nieprawidłowe wykonanie zadania – w polu „N-neg”.

Dwukrotne nieprawidłowe wykonanie  tego samego zadania skutkować będzie negatywną oceną egzaminu na prawo jazdy.
arkusz przebiegu egzaminu
Pamiętaj:

  1. Na wykonanie  zadania egzaminacyjnego „Przygotowanie do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy” czyli światła + elementy pod maską masz 5 minut. To naprawde duuuuuużo czasu (bo ile można opowiadać o świetle cofania i poziomie płynu do spryskiwaczy;) ).
  2. Na wykonanie zadania „Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu” Twój czas egzaminacyjny jest nielimitowany.
  3. Na wykonanie zadania „Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu” Twój czas egzaminacyjny jest nielimitowany
  4. Egzamin w ruchu miejskim musi trwać nie mniej niż 40 minut chyba że w ciągu 25 minut wykonasz wszyskie zadania egzaminacyjne, a wynik egzaminu jest pozytywny, wówczas egzamiator może skrócić Twój egzamin do 25 minut. Oznacza to, że pośpiech na egzaminie jest bezzasadny! Przepisy bowiem nie określają górnego progu czasu egzaminacyjnego. Jesli szybciutko wykonasz wszysktie zadania egzamiator będzie zmuszony nadal kontynuować egzamin do wyczerpania minimalnego czasu egzaminacyjnego – czyli krótko mówiąc będziesz jeździć na darmo, a wówczas możesz popełnić błąd…
  5. Nikomu (powtórzymy: NIKOMU) nie jest na rękę przedłużanie czasu egzaminacyjnego.