Będą zmiany w testach na prawo jazdy w 2017?


 

Od początku istnienia aktualnie obowiązującej puli pytań egzaminacyjnych było wiadomo, że sukcesywnie dodawane będą do niej nowe pytania. Ministerstwo już w sierpniu zapowiedziało, że testy na prawo jazdy zostaną wzbogacone o 441 nowych pytań. Zobacz jakie będą testy na prawo jazdy 2017

Pytania z testów na prawo jazdy nie stanowią już żadnej tajemnicy, bowiem zgodnie art 52. ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej – czyli są jawne.

testy na prawo jazdy 2017

Testy na prawo jazdy. Pytanie z oficjalnej bazy.

Zapowiadana aktualizacja oficjalnej bazy miała mieć miejsce już we wrześniu tego roku, do dziś w testach na prawo jazdy nie pojawiły się nowe pytania, zatem nowych pytań należy spodziewać się już w 2017 roku.

Gdzie szukać pełnej bazy pytań?

Pełną oficjalną bazę pytań udostępnia zdamyto.com. Serwis publikuje całą bazę egzaminacyjną – treść pytania + grafika/film. Testy na prawo jazdy można rozwiązywać systemem nauki działami a także poprzez zdawanie próbnych egzaminów. Co ciekawe zdamyto.com oferuje także możliwość zdawania egzaminów wewnętrznych.

Testy na prawo jazdy 2017 na komórkę

Testy na prawo jazdy zdamyto.com możesz rozwiązywać na dwa sposoby:

  1. Poprzez stronę zdamyto.com. Testy na prawo jazdy dopasowują się do urządzenia na którym są wyświetlane, zatem można z nich korzystać zarówno na komputerze jak i telefonie czy tablecie. Rozwiązywanie testów na prawo jazdy wymaga połączenia z internetem, ale to nie powinno stanowić problemu w dobie wszechobecnych darmowych hotspotów i wielogigowych limitów transferu. Rozwiązywanie testów nie konsumuje zresztą tak wiele transferu.
  2. Poprzez aplikację na Androida. Podobnie jak w pierwszym przypadku uzyskujesz dostęp do pełnej oficjalnej puli pytań na prawo jazdy (wszystkich pytań stosowanych w testach na prawo jazdy jest 2661). Co ciekawe testy na prawo jazdy rozwiązywane za pomocą tej androidowej apki nie wymagają połączenia z internetem. Wystarczy raz zainstalować aplikację, ściągnąć apkę i gotowe. Aplikacja „Testy na prawo jazdy ZdamyTo B” jest darmowa dla posiadaczy  abonamentu zdamyto.com.