Oblany egzamin teoretyczny. Co robisz źle?


 

Oblany egzamin teoretyczny na prawo jazdy? Zapewne popełniłeś jeden z niżej wymienionych błędów i wcale chodzi o błąd w testach na prawo jazdy.

Co robisz źle?

testy na prawo jazdyCzy testy na prawo jazdy są trudne? Nie porwiemy się na jednoznaczną odpowiedź, można jednak stwierdzić, że niska zdawalność nie odzwierciedla ich poziomy trudności. Po prostu dokładniej weryfikują wiedzę i zmuszają do myślenia.

…chociaż w dzisiejszych testach na prawo jazdy są też i kwiatki – nikt nie wie dlaczego odpowiedź na dane pytanie jest własnie taka a nie inna, albo żadna możliwość odpowiedzi nie pasuje do zadanego pytania. Albo pasuje kilka 🙂

 

  1. Pośpiech. WORD Jelenia Góra pokusił się o opracowanie zestawienia z którego wynikało, że najszybciej rozwiązywane testy na prawo jazdy to te odnoszące się do… oblanych egzaminów. Czasu na rozwiązanie testu jest naprawdę duuuużo!
  2. Nieznajomość bazy egzaminacyjnej. Niestety całą bazę testów na prawo jazdy trzeba poznać. Jak pisaliśmy wcześniej dostępna jest ona na stronach ministerstwa infrastruktury, ale gotowe do nauki testy na prawo jazdy w trybie nauki egzaminu udostępnia zdamyto.com (z dostępem na komórkę i komputer).
  3. Niedoczytanie pytania. Jest kilka pytań, które wymagają dokładnego przeczytania ich treści (np to odnoszące się do nieprawidłowego poziomu oleju, czy skrzyżowań o ruchu okrężnym ze znakiem c-12). Czasem jedno słowo odwraca kompletnie treść i sens pytania.
  4. „Bo inni już wyszli z sali” w pewien sposób łączy się to z pośpiechem, ale to głównie presja innych zdających powoduje przekonanie, że egzaminu nie zdam bo jest trudny, więc nie będę się uczyć – bo przecież jest dla mnie za trudny. Jakoś to będzie…
  5. Brak przygotowania teoretycznego– słabe przygotowanie z teorii polegające wyłącznie na nauce testów na prawo jazdy

Błędy w testach na prawo jazdy

Dziś testy na prawo jazdy dołącza do swojej gazetki chyba i gazeta „Młody Modelarz”, ale takich materiałów nie należy traktować jako pomoc „naukową”. Niestety wśród dystrybuowanych przez różne podmioty zestawów testów zdarzają się poważne błędy dotyczące prawidłowości odpowiedzi czy… przyporządkowania pytań do niewłaściwych kategorii (!!!), a to powoduje u kursantów niepotrzebny stres…

Najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy spróbuj tego testu.