Stracił w WORD prawie 3 tyś zł. Na samą teorię!


 

Jak długo można zdawać egzamin teoretyczny? Wynika z tego, że do skutku. Może wreszcie uda się. Z takiego założenia wyszedł kursant, który wciąż bije ustanawiane przez siebie rekordy w zdawaniu egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

6 lat prób

Pewien kursant zdający egzamin na prawo jazdy w Chełmie (woj. lubelskie) egzamin teoretyczny zdaje już 6 lat. Do tej pory zaliczył już 86 podejść do testów na prawo jazdy, za każdym razem oczywiście z wynikiem negatywnym. Cała ta impreza kosztowała go  2580 zł plus koszty dojazdu.

Kierownik Działu Egzaminowania WORD Chełm w wyznał TVN24:

W 2013 roku stawał do egzaminu teoretycznego 24 razy, w następnym roku takich prób było 31, w 2015 – 17, a w kolejnym siedem. W ubiegłym roku pochylał się u nas nad egzaminacyjnym testem siedem razy. Niestety za każdym razem brakowało mu wymaganej liczby punktów.

Rekord Polski

Wiele wskazuje na to, że rekord w ilości podejść do egzaminu na prawo jazdy zostanie pobity właśnie w Chełmie – jeśli weźmiemy pod uwagę egzamin na prawo jazdy w zakresie testów na prawo jazdy i egzaminu praktycznego, bowiem…

…zdającego czeka jeszcze egzamin praktyczny

Zdanie testów na prawo jazdy nie gwarantuje jeszcze uzyskania uprawnień, przecież zdać trzeba jeszcze praktykę, a to wyższa szkoła jazdy, bowiem w tym przypadku na pamięć nauczyć się niestety nie da, a sukces zależy od wielu czynników.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy jest taki sam w całym kraju. Wszyscy przyszli kierowcy muszą zanim usiądą za kierownicę pojazdu egzaminacyjnego muszą zmierzyć się z testami na prawo jazdy.  Test składa się z 32 pytań: 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 pytań z wiedzy specjalistycznej. W zależności od znaczenia pytania dla bezpieczeństwa dla ruchu drogowego odpowiedzi punktowane są 3, 2, lub 1 punktem. Brak odpowiedzi skutkuje otrzymaniem 0 punktów.

Aby zdać egzamin trzeba uzyskać 68 punktów z 74 możliwych.

Zdawalność egzaminów teoretycznych w WORD Chełm w 2017 roku wyniosła 52,07%. Praktykę za pierwszym razem zdało 49,65% kursantów.

Sprawdź czy zdasz: Testy na prawo jazdy: najtrudniejsze pytania 2017.